Logo biura

Infolinia Urzędu 606-950-000

Infolinia Urzędu 606-950-000

W jakim terminie należy dokonać zawiadomienia o wyznaczeniu/odwołaniu/zmianie danych IOD (zastępcy)?

Zawiadomienia należy dokonać w ciągu 14 dni od dnia wyznaczenia/odwołania/lub zmiany danych IOD lub zastępcy IOD (art. 10 ust. 1 i 4 oraz art. 11 ust. 3 w związku z art. 10  ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, a także art. 46 ust. 9 i 10 oraz art. 46 ust. 6 w związku z art. 46 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2018 r. o ochronie danych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości).

Ponadto, zgodnie z art. 10 ust. 4 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. ochronie danych osobowych, należy dokonać zawiadomienia o zmianach dotyczących danych administratora lub podmiotu przetwarzającego, o których mowa w art. 10 ust. 3 tej ustawy, w terminie 14 dni od dnia zaistnienia danej zmiany. Pomocne informacje na temat tego obowiązku można znaleźć w pytaniu Czy należy przesłać zawiadomienie dotyczące IOD w sytuacji zmiany osoby/osób uprawnionych do reprezentacji podmiotu, który wyznaczył IOD?

2019-01-08 Metadane artykułu
Podmiot udostępniający: Zespół Współpracy z Administratorami Danych
Wytworzył informację: Monika Młotkiewicz 2019-01-08
Wprowadził‚ informację: Edyta Madziar 2019-01-08 11:01:48
Ostatnio modyfikował: Edyta Madziar 2022-04-08 11:02:39